Kilè tren yo ap kòmanse?

lè tren ap kòmanse
lè tren ap kòmanse

Tren Seferleri Ne Zaman Başlayacak? : TCDD Taşımacılık, koronavirüs salgını nedeniyle ara verilen Yüksek Hızlı Tren (YHT), bölgesel tren ve anahat tren seferlerini, herhangi bir değişiklik olmazsa Haziran ayı içerisinde yeniden başlatmayı planlıyor.


TCDD Taşımacılık AŞ tarafından açıklanan bir tarih henüz yok ama yeni normalleşme sürecinde önümüzdeki haftalarda kademeli olarak tren seferleri tekrar başlayacak. Yataklı vagonlar için ise yarı düzenlemeler yapılıyor. Bu düzenlemeler sonrası Doğu Ekspresi gibi popüler tren seferlerine de tekrar başlanacak.

Kars Eastern Express
Kars Eastern Express

Isit la yo se nouvo règleman yo dwe aplike sou tren

Gen kèk règ yo te prezante pou "peryòd tranzisyon an". An konsekans, tren ap pote pasaje ki gen 50 pousan kapasite. Pasaje yo te debloke pa pral pran nan tren. Pasaje yo pral jwenn tikè davans. Li pral sèlman chita sou chèz la yo te achte. Li pa pral kapab vwayaje nan yon lòt chèz. Pa gen okenn chanjman nan pri tikè yo. Tren ap dezenfekte.

Gen kèk règ ki pral aplike nan "peryòd tranzisyon an". Sa yo se jan sa a:

  • YHTs pral pote pasaje ki gen 50 pousan kapasite.
  • Pasaje yo te debloke pa pral pran nan tren. Pasaje yo dwe vini avèk mask yo.
  • Pasaje yo pral jwenn tikè davans. Li pral sèlman chita sou chèz la yo te achte. Li pap kapab vwayaje sou yon lòt chèz.
  • Pa gen okenn chanjman nan pri tikè yo.
  • Tren ap dezenfekte.

Tren ap gen Syèj vid pou sante dèyè cha yo ...

“Trenler de yüzde 50 kapasite ile çalışacaklar. Arkada sağlık için boş koltuklar olacak. Vatandaşın yeni döneme alışması için mali ve psikolojik desteğe ihtiyaç var. Onları tekrar kazanmak için fedakârlık yapılması gerekiyor. Yapılan araştırmalara göre, havayolunda önümüzdeki yıl bu mevsimde bile Ocak ayı rakamlarını yakalayamıyor. Trende de benzer rakamlar var. Milletin yaşantısı artık değişecek.”

Lè YHT Expeditions ap kòmanse?

Li te deklare ke chèz yo nan tren yo te ranje konsa tankou ajiste distans ki genyen ant chèz sa yo dapre chanje règleman yo distans sosyal apre YHT Coranavirus a ki te opere pa TCDD Taşımacık AŞ. Vant tikè yo pou vòl YHT yo, ki pral kòmanse nan mitan mwa jen an, pral sou entènèt la ankò.

Map de Latiki tren vit1 Kòmantè

kòmantè